Photobucket - Video and Image HostingPhotobucket - Video and Image HostingPhotobucket - Video and Image HostingPhotobucket - Video and Image HostingPhotobucket - Video and Image HostingPhotobucket - Video and Image HostingPhotobucket - Video and Image HostingPhotobucket - Video and Image Hosting Photobucket - Video and Image HostingPhotobucket - Video and Image HostingPhotobucket - Video and Image HostingPhotobucket - Video and Image HostingPhotobucket - Video and Image HostingPhotobucket - Video and Image HostingPhotobucket - Video and Image HostingPhotobucket - Video and Image Hosting

Jsem členem:


Nyní mě najdeš i na píštepovídky.cz ZDE

1.kapitola 26.srpna 1892

27. července 2011 v 9:15 | Zdenča |  Deník Katherine Louise Amelie Stranttonové, vévodkyně z Ayot St. Lawrence
Ayot St. Lawrence
26.VIII.1892
Právě teď sedím na břehu jezera u našeho domu a máchám si v něm nohy. Samozřejmě že obojí dělám tajně, tatínkovi jsem řekla že jdu na procházku a Magdě, mé vychovatelce, skoro totéž, s tím rozdílem že jdu k ohradám a pak do stájí. Řekla jsem to naschvál, to aby se mnou nešla, protože ona koně nemá ráda a já chtěla být chvíli sama. Alespoň na chviličku, což se mi stejně nepodařilo, Magda volala, zřejmě přišla na to, že jsem jí oblafla.
,,Slečno, kde jste byla?" ptala se mi pak pořád dokola. Stejně nic nezjistila. Říkala že prý už je čas na večeři, ať se jdu připravit, to se mi nakonec nevyplatilo, skoro jsem přišla pozdě, poněvadž jsem zase skončila u psaní. Do jídelny jsem doslova vběhla, tatínek se po mě kouknul skrz lorňon, když odtrhl zrak od novin, které měl položené přes připravené talíře. Za chvíli se přiřítila i Magda a zase by byla začala hubovat, když si všimla tatínkovo novin.
,,Lorde Stranttone, takto se chová hrabě? Kohopak já mám pak dávat za příklad slečně, poslední dobou nám začíná vlčet. Pořád se někam ztrácí…" chtěla asi pokračovat, když v tom ji tatínek zastavil.
,,Však ona se uklidní a uvidíte jak se bude chovat až se vrátí z Londýna." Řekl a a vytáhl z novin dopis. ,,Tetička Louisa, vévodkyně z Witchurchu, sestra Tvé nebohé matky, tě zve na sezónu do Londýna."
V tu chvíli jsem byla neschopná slov. Nikdy jsem v Londýně nebyla.
,,Musím si pořídit nové šaty!" vyhrkla jsem znenadání. Tomu se tatínek zasmál, Magda zakroutila hlavou. Večeře proběhla v klidu a já se pak s myšlenkami na cestu odebrala do pokoje. Při tom co jsem si zapisovala mi Elis učesala a pomohla se převléct, pak už následovala říše snů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 my-live-my-photos my-live-my-photos | 11. února 2012 v 19:07 | Reagovat

Hezké, když bude těchto zápisků více, byla by z toho pěkná knížka :-)

2 Zdenča Zdenča | 22. února 2012 v 17:57 | Reagovat

[1]: Děkuji.:) Mám ještě jeden zápisek a polovinu dalšího,jenže né a né to dopsat..myslim strašně dopředu, například co se bude dít v Londýně :)
Ještě jednou díky, potěší když je odezva :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Jsem ráda že jste navštívily tento blog, ale upozornuji že všechny fotky publikované na tomto blogu se nesmí stahovat. Jsou chráněné autorským právem a stahování je trestné!